Sociální pracovník v soudní síni

Sociální pracovník v soudní síni

Praha 28. 11. 2017 Olomouc 12. 12. 2017 počet účastníků: 15 cena: 1 550 Kč

Místo konání kurzu

Karlínské náměstí 12, Praha 8

Oblastní unie neslyšících Olomouc, Jungmannova 25, Olomouc

POPIS KURZU

Sociální pracovník v soudní síni

Pražský termín 25. dubna je zaplněn, již nyní se můžete hlásit na podzimní.

Jako profesionál v sociální sféře se můžete snadno dostat do situace, kdy se člověk, se kterým pracujete, stává účastníkem soudního řízení týkajícího se jeho svéprávnosti a opatrovnictví. Soudní síň pro Vás může být cizí prostředí, ve kterém se potřebujete zorientovat, abyste mohli poskytovat dobrou a účinnou pomoc chránící práva člověka s postižením v duševní oblasti. Dvojice lektorů – právník a sociální pracovnice – Vám pomůže najít potřebnou jistotu.

Co se na kurzu naučíte


Náš lektor s bohatou osobní, právnickou zkušeností Vás provede jednotlivými etapami soudního řízení tak, abyste porozuměli své roli a kompetencím ve vztahu k soudnímu řízení. Seznámí Vás s možnostmi a způsoby dokazování a s použitím jednotlivých právních nástrojů. Naučíte se připravit se na soudní řízení – zejména najít a zformulovali úderné argumenty (např. ve vztahu ke znaleckému posudku), budete vědět, jak se odvolat. Lektorka se zkušeností sociální práce vám pomůže najít cestu, jak složité právní záležitosti převést do srozumitelného sdělení, které si zachová podstatu.

Cílová skupina

Kurz se Vám může hodit hlavně, pokud pomáháte zajistit pomoc a podporu lidem s postižením v duševní oblasti tj. zejména s lidmi s potížemi v učení (tzv. mentálním postižením), duševním onemocněním, demencí, po poranění mozku.

Obsah kurzu

  • Změna pojetí ochrany lidí s postižením v duševní oblasti a dopady do soudní praxe a sociální práce
  • Základní procesní pravidla, principy a pojmy
  • Kdo je účastníkem řízení a jak funguje zastoupení
  • Dokazování: Co dokazovat a jakým způsobem, jak reagovat na znalecký posudek.
  • Jak do procesu rozhodování vnést své praktické zkušenosti
  • Role sociálního pracovníka nebo jiného profesionála. Jak vystupovat a poskytovat svou podporu. Jak si poradit při samotném jednání
  • Rozhodnutí: porozumění výroku a jeho naplnění
  • Opravné prostředky – kdy a jak použít
  • Dohoda o nápomoci a jak ji připravit

Rozsah

8 hodin

Začátek kurzu v 9.00 hod., konec v 16.15 hod.

Prezence od 8.45 hod.

Sleva na kurz

Pokud se tohoto kurzu zúčastníte samostatně, můžete využít slevu pro každého druhého účastníka z organizace.

Více informací o systému slev najdete zde.

Zvýhodněná nabídka - balíček 3 kurzů za cenu dvou

Tohoto kurzu se můžete zúčastnit samostatně, nebo také v rámci trojice kurzů Sociální pracovník v soudní síni + Rozhodování s podporou + Svéprávnost a opatrovnictví v novém právním rámci.
Tyto kurzy tvoří trojici provázaných akreditovaných vzdělávacích kurzů, v nichž najdete všechna klíčová témata související s novým pojetím ochrany lidí s postižením v duševní oblasti. Trojice kurzů je za zvýhodněnou cenu a odpoví vám na celou řadu otázek týkajících se tématu svéprávnosti a podpory lidí při rozhodování.
Od září 2016 dostanete při účasti na těchto třech kurzech od týmu Quipu jeden z nich zaDARmo. Informaci, o tom, že chcete využít příležitosti tohoto zvýhodněného balíčku (3 kurzy za cenu dvou) napište prosíme ve všech třech přihláškách do poznámky, ideálně jako heslo "trojkombinace - článek 12".

Co od nás dostanete

Připravíme pro Vás tištěné podklady, kam si můžete dělat i poznámky. Během kurzu budete mít k dispozici dostatek kávy, čaje a vody. Ke kávě také nějakou tu dobrůtku a ovoce na svačinu. K ohřevu vlastního obědu můžete využít mikrovlnnou troubu.

Odnesete si vzor dohody o nápomoci.

Chci se přihlásit

LEKTOŘI

AKREDITACE A REFERENCE

Akreditováno MPSV ČR pod č. 2015/0956-SP/VP/PP

Reference účastníků:

Příjemný a odborný výklad, praktické zkušenosti a rady,  ochota lektorů odpovídat na otázky a „zapálení“ do tématu

Lektoři reagovali na každý podnět a otázku, snažili se najít a ukázat řešení

Kurz mi urovnal věci, které jsem potřebovala vyjasnit, přinesl nápady na řešení a lepší zapojení služby do soudního řízení. Největší přínos vidím v kombinaci lektorů právník – sociální pracovník.