Hledáme právníka do našeho týmu

Hledáme právníka do našeho týmu
24.10.2018 | Co je u nás nového

Opět někoho hledáme!! Tentokrát potřebujeme do našeho skvělého sociálně-právního týmu právníka nebo právničku. Nabízíme zajímavou a rozmanitou práci na poli lidských práv lidí s postižením.

Na pozici právníka se budete podílet na zajištění právního poradenství pro klienty naší poradny, k nimž patří zejména lidé s potížemi v učení (tzv. mentálním postižením) a jejich rodiny. Vaše práce bude rámována zejména Úmluvou o právech osob se zdravotním postižením.

V našem týmu budete poskytovat konzultace a připravovat podklady pro soudní řízení týkající se svéprávnosti a nových způsobů právní ochrany dle občanského zákoníku, jako opatrovnictví bez omezení svéprávnosti, smlouva o nápomoci, zastoupení členem domácnosti. Dále se budete věnovat takovým oblastem, jako jsou např. zneplatňování uzavřených nevýhodných smluv, prosazování práva na nezávislý život a uplatnění vlastní vůle a preferencí člověka, uplatnění volebního práva, zajištění majetku v rodině s členem s postižením v duševní oblasti (svěřenský fond, dědictví), získání příspěvku na péči, invalidního důchodu a dalších dávek atd.

Vedle poradenské práce se v závislosti na vaší profilaci můžete zapojit také do analytické a koncepční práce včetně připomínkování legislativních návrhů, přípravy koncepčních a metodických materiálů pro poskytovatele sociálních služeb, rodiny lidí s postižením i veřejnou správu. Můžete se také zapojit do našeho lektorského týmu a pomáhat profesionálům v sociální oblasti porozumět paragrafům.

Nabízíme práci na poloviční až celý úvazek (podle dohody) v našem malém týmu sídlícím v Karlíně (Praha 8), flexibilní pracovní dobu s možností částečně pracovat z domova, příležitosti k profesnímu růstu zejména prostřednictvím zapojení do mezinárodní spolupráce s právníky a dalšími odborníky z celého světa.

Požadujeme vysokoškolské právnické vzdělání a dále schopnost samostatného řešení svěřených úkolů, dobré komunikační dovednosti, předpoklady pro týmovou spolupráci, sociální cítění, respekt k lidským právům lidí s postižením, ochotu cestovat mimo Prahu.

Nástup co nejdříve, ideálně včera.

Svůj životopis s motivačním dopisem zašlete Alfrédovi Richterovi, řediteli organizace na adresu alfred.richter@kvalitavpraxi.cz