VOLME! SPOLEČNĚ!

VOLME! SPOLEČNĚ!
1.2.2019 | Co je u nás nového, Ochrana práv

Přátelé, přede dveřmi jsou další volby.

Tentokrát do Evropského parlamentu. Navazujeme na naší loňskou společnou práci s SPMP, Rytmusem, Skokem do života, Kanceláří veřejné ochránkyně práv a dalšími progresivními organizacemi a institucemi. V rámci iniciativy Volme! Společně! podpořené formací Citizens for Europe připravujeme na úterý 12. března 2019 od 9:30 – 12:30 (místo v centru Prahy bude upřesněno) setkání odborníků na poskytování informací a podporu lidem s postižením v duševní oblasti při výkonu jejich volebního práva. Máme mnoho námětů z naší loňské práce v rámci komunálních a senátních voleb, jejich rozpracování je právě předmětem této iniciativy.

 Budeme intenzivně šířit dva - ve spolupráci s SPMP  - připravované materiály ve formátu snadného čtení: jeden o významu voleb do EP pro ty, kdo uvažují, zda se voleb účastnit a druhým bude návod k samotnému výkonu volebního aktu pro ty, kteří se voleb rozhodnou účastnit a taky pro jejich podpůrce. V dubnu pak plánujeme dvě popularizační akce pro širší veřejnost, jednu v Čechách a jednu na Moravě. Zveme všechny, kteří se o vytváření a šíření dobré praxe v poskytování podpory při výkonu volebního práva lidí s postižením v duševní oblasti zajímají a chtějí přispět svými nápady a občanskou aktivitou!

Na našich stránkách najdete tyto informace k tématu výkonu volebního práva lidí se zdravotním postižením:

https://www.kvalitavpraxi.cz/dokumenty/volebni-pravo/

https://www.kvalitavpraxi.cz/pro-media/o-politiku-se-zajima-k-volbam-jako-tisice-dalsich-nemuze/

https://www.kvalitavpraxi.cz/pro-media/soudy-protipravne-omezuji-volebni-pravo-v-lonskem-roce-temer-dvema-tisicum-lidi/

Příklady instrukcí, jak hlasovat (z loňských voleb do Senátu PČR a komunálních voleb najdete zde):

http://www.spmpcr.cz/wp-content/uploads/delightful-downloads/2018/09/Informa%C4%8Dn%C3%AD-let%C3%A1k-Sen%C3%A1t-final-1.pdf

http://www.spmpcr.cz/wp-content/uploads/delightful-downloads/2018/09/Informa%C4%8Dn%C3%AD-let%C3%A1k-obce-final-1.pdf

Prosíme zájemce o vyplnění jednoduchého potvrzení účasti: ZDE