Inspirativní příběhy lidí na konferenci Pro změnu

Inspirativní příběhy lidí na konferenci Pro změnu
1.11.2013 | Konference pro změnu, Právo na život v komunitě

V rámci letošní Konference pro změnu: Život v komunitě čtyři lidé představí svůj životní příběh a budou vyprávět o tom, jak navzdory mnoha překážkám dnes žijí v komunitě mezi blízkými. Přinášíme Vám krátká představení prvních dvou lidí vystupujících na konferenci.

Prvním člověkem je paní Radka Mocňáková, která žila dlouhá léta v pobytové sociální službě, v klasickém velkém ústavu, který ani přes označení Domov nesplňoval její představu o skutečném domově.

Před časem dostala paní Radka příležitost odstěhovat se a žít samostatně s podporou služby Podpora samostatného bydlení poskytovanou o. s. Rytmus. Vždy říkala, že chce bydlet v bytě, starat se sama o domácnost, vařit si a prát, platit si elektriku a nájem…jako s tatínkem. Přání se jí splnilo. Samostatně žije tři roky... více se dočtete zde.

 

Další příběh bude vyprávět pan Marcel Dufek. Mladý člověk, který žije vlastní život ve svém bytě s podporou svých přátel a placených asistentů. Pan Marcel bude popisovat svoji cestu od doby, kdy bydlel doma s rodiči po dnešní dobu, kdy přes potřebnou 24 hodinovou asistenci žije samostatným životem jako běžní vrstevníci. Jeho příběh, odkazy na osobní stránky a dokument ČT naleznete zde.

Příběhy z úst hlavních aktérů můžete slyšet na letošní konferenci pro Změnu.