První výstupy z konference Pro změnu 2017

První výstupy z konference Pro změnu 2017
8.6.2017 | Konference pro změnu

V dubnu letošního roku se v Praze konala konference Pro změnu. Byla věnována hledání bariér, které brání lidem žít běžným životem. Na našem webu jsou nyní první výstupy z konference, prezentace všech mluvčích.

Najdete zde například příspěvek paní Milady Lálíkové a Radmily Zbrankové, o tom, jak probíhala cesta Milady z velkého ústavu do menšího typu bydlení. Milada s Radmilou vyprávěly, jak se časem může změnit přání člověka a jak je třeba při velkých změnách brát v potaz jako nejdůležitější faktor zejména jeho vztahy s nejbližšími.

Lenka Skálová s Evou Lorenzovou přinesly už potřetí na naši konferenci příběh paní Romany Malečkové. Této houževnaté ženě se podařilo za pomoci profesionálů, kteří dokázali téměř nemožné, odejít z ústavu, kde léta bydlela a opakovaně říkala, že chce zpátky domů. Příspěvek popisuje, jak se potřeba podpory u paní Romany v jejím bytě časem proměňovala, jaké nové výzvy k lidem poskytujícím podporu přicházejí a jak se s nimi vypořádávají.

Pan Zdeněk Rosůlek společně s Radkou Čebišovou vypravovali o jeho cestě z Domova se zvláštním režimem, kam se dostal po těžké mozkové příhodě. Jeho velkým přáním bylo dostat se zpátky domů, do svého bytu.  Nebylo to nikterak lehké, protože představa mnoha odborníků byla, že pan Zdenek může žít jedině v ústavu. Příspěvek popisuje také, jak velkou pomocí na této cestě byli kolegové pana Zděňka, kteří s ním pracovali ve firmě AVAST.

_MG_6949_UPR

Všechny příspěvky si můžete stáhnout ve formátu pdf zde: Prezentace mluvčích 2017

Na našem youtube kanále se můžete podívat na dokument Příběh Báry, který měl premiéru v úvodu konference. Uvedla jej přímo hlavní aktérka dokumentu paní Barbora Mikulová

V brzké době vám přineseme další výstupy z konference, a to v podobě bohaté fotogalerie a videí jednotlivých příspěvků.