Dva roky na síti

Dva roky na síti
20.1.2022 | Naše kurzy

S první karanténou na jaře 2020 jsme se všichni dostávali do různých emocionálních, pracovních, rodinných i zdravotních rozpoložení. Pak se objevila ta kouzelná věta: hledejte v tom to dobré! A my jsme našli online kurzy. 

Respektive online verze kurzů prezenčních. Po dvou letech už umíme přeskočit z prezenční koleje na online a naopak lusknutím prstu, podle toho, jak si zrovna aktuální nařízení žádají. A pořád v tom hledáme i nacházíme to dobré!

Chcete vědět, co jsme našli? Inspirujte se, zejména pokud ještě skřípete zuby, když vám místo adresy příjemné přednáškové místnosti v centru města přistane do mailu link s odkazem. Jednak se zdá, že se od internetu jen tak neodpojíme, jednak má tato forma vzdělávání spoustu výhod.

  1. Online forma kurzů dělá vzdělávání dostupnějším, odstraňuje totiž všechny překážky na cestě a umožňuje zúčastnit se i těm, kteří mají problémy s dopravou či vzdáleností.

  2. Optimalizuje finanční výdaje, víte přesně, s čím můžete počítat a nezaskočí vás žádné vícenáklady na transport.

  3. Šetří čas a lze ji přesněji naplánovat do denního programu.

  4. Dovolí vám zapojit se i při nenadálé zdravotní indispozici, zhoršeném počasí či nečekané rodinné situaci, jakou je například nemoc dítěte.

  5. Je uživatelsky jednoduchá. Stačí kliknout na odkaz, který dostanete do emailu. Není potřeba nic stahovat nebo instalovat. Vše zvládnete z internetového prohlížeče. 

Už víme, že pro zdárné zapojení se do online formy vzdělávání je potřeba stabilní technické zázemí, klidné prostředí a schopnost udržet pozornost. Míra zapojení se každého účastníka je individuální, vlastně úplně stejně jako při prezenční formě vzdělávání. Samotná fyzická přítomnost ještě nezaručí angažovanost. Naopak to, že se skupina schází pouze virtuálně, nemusí znamenat pasivitu. I v online kurzech umíme vytvořit tvořivé a podnětné prostředí pro každého, kdo má zájem naučit se nové věci, sdílet své zkušenosti a inspirovat se od ostatních. Tak co, uvidíme se online? 

Termíny našich kurzů