Kurz plánování pro rodiny

Kurz plánování pro rodiny
7.12.2011 | Naše kurzy, Plánování zaměřené na člověka

Během letošního podzimu proběhl v Olomouci vzdělávací kurz „Plánování zaměřené na člověka“ pro lidi s postižením, jejich rodiny a přátele.  Akce se zúčastnilo celkem 17 lidí z Olomouckého kraje.  Díky vstřícnosti Olomouckého kraje byl kurz pro účastníky zdarma.

Cílem kurzu bylo naučit účastníky připravovat pro sebe a své blízké tzv. plány zaměřené na člověka.

Plánování zaměřené na člověka se s úspěchem používána v zahraničí a začíná se zvolna prosazovat i u nás. Pomůže lidem s postižením a jejich rodinám zamyslet se nad vlastním životem, naplánovat potřebné změny a určit, co a jakým způsobem je potřeba udělat, koho z okolí člověka zapojit tak, aby se začaly řešit problémy zpočátku zdánlivě neřešitelné.

Lidé hodnotili kurz velmi pozitivně:

Jsem moc ráda, že jsem se kurzu mohla zúčastnit, i když časově to bylo velmi náročné. Jsem moc ráda, že jsem se tu mohla sejít s tak zajímavými lidmi, dozvědět se spoustu nápadů.

Pro mě to znamenalo zastavit se v tom koloběhu života. Bylo super, že jsme spolu se sestrou byly celý den, udělaly si krásný výlet. Odcházela jsem vždy s rozšířenými obzory.

Byla to příležitost, jak si otevřeně povídat o věcech, které doma raději odsouváme, protože nevidíme žádné řešení. Teď jsme se naučili, jak na to, kde začít. Už se těším, jak se to bude dál vyvíjet.

Kurz pořádal Quip – Společnost pro změnu ve spolupráci s Olomouckým krajem a sdružením BALANC.

Více informací o plánování zaměřeném na člověka se můžete dovědět na internetovém portálu www.kvalitavpraxi.cz, zejména zde.