Kvalifikační kurz, po kterém se Vám bude stýskat

Kvalifikační kurz, po kterém se Vám bude stýskat
30.7.2015 | Naše kurzy

V září v Praze otevíráme kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách, který jsme připravili pro komunitní služby a transformující se ústavy. Jestli váháte s přihláškou při představě dalších nezáživných výkladů, tak buďte v klidu. Náš kurz vám nedá spát, protože Vás bude bavit zkoušet zajímavé techniky užitečné pro práci i osobní život. A zeptejte se na svém úřadu práce, možná Vám kvalifikaci zaplatí.

ZdarmaNáš tým lektorů Vám pomůže porozumět podstatě sociálního začleňování a naučit se v praxi použít základní přístupy a metody, jak poskytovat podporu, která lidem umožní žít v přirozeném prostředí za pomoci profesionálních služeb a přirozené podpory.

Pomůžeme Vám pochopit rizika medicínského modelu péče a přijmout občanský model podpory založený na respektu k právům každého člověka. Seznámíme Vás s principy myšlení a plánování zaměřeného na člověka a s tím, jak tyto principy využít při uvažování o rizicích a zajištění podpory při rozhodování. Abyste se dokázali domluvit i s lidmi, kteří nekomunikují verbálně, máme pro Vás připravený praktický blok o komunikaci. Vedle facilitované komunikace se seznámíte i se základy dalších užitečných technik a konceptů jako je třeba preterapie nebo efektivní učení.

Budete mít možnost seznámit se s klíčovými prvky ochrany práv lidí s postižením a na detaily se můžete zeptat některého z našich právníků, kteří se tématu řadu let věnují. První pomoc Vás naučí praví záchranáři a krizovou intervenci zkušená psychoterapeutka.

A to není vše, náš lektorský tým je připraven přizpůsobit výuku i lidem s postižením či jiným znevýhodněním. Umíme využít rozmanitosti a tzv. inkluzivní vzdělávání nás těší.

Kurz je plně v souladu se zákonnými požadavky a je samozřejmě akreditovaný.

Můžete požádat úřad práce o zaplacení účastnického poplatku

Možná pro vás bude zajímavé, že účastnický poplatek za kvalifikační kurz za Vás může uhradit váš úřad práce. Za tímto účelem je potřeba žádat před zahájením kurzu na vašem úřadu práce o tzv. „zvolenou rekvalifikaci“ podle § 109 zákona č.435/2004 Sb. Zákona o zaměstnanosti. Nemusíte přitom být nezaměstnaní, protože účelem rekvalifikace je také udržení si stávajícího zaměstnání. Pokud chcete tuto možnost využít, je potřeba se zaevidovat na úřadu práce buď jako uchazeč (pokud jste nezaměstnaná/nezaměstnaný) nebo jako zájemce (pokud pracujete a potřebujete si kvalifikaci doplnit za účelem udržení si zaměstnání).

Pokud vás úřad práce pro rekvalifikaci doporučí, uzavře s vámi písemnou dohodu o rekvalifikaci. Více informací najdete na portálu MPSV. Počítejte ale s tím, že pro vyřízení žádosti o rekvalifikaci je potřeba poměrně dost času.

Odkazy na kurz

Pro více detailů běžte na popis kurzu: Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách

Jestli stejně váháte, zda je možné udělat kvalifikační kurz, po kterém se lidem stýská, klikněte na reference účastníků z předchozích běhů.