Nový kurz Grafická facilitace

Nový kurz Grafická facilitace
12.12.2018 | Naše kurzy, Co je u nás nového

Grafická facilitace je záznam řečeného do obrazové podoby. Pomáhá zachytit složité procesy do jednoduché podoby. Dokáže lépe zachytit pocity, emoce, zdůraznit klíčové situace. My tento způsob záznamu informací využíváme například při plánovacích schůzkách, pro zachycení záznamu z konference či jednání nebo také při psaní osobních poznámek z akcí a seminářů. 

Jak pracujeme s grafickou facilitací a jak pomáhá porozumění a zapojení lidí, jste mohli vidět například na našich kurzech MAPA nebo CESTA. Protože na těchto kurzech nebyl dostatečný prostor k rozvoji vašich grafických dovedností, rozhodli jsme se na vaše přání vytvořit kurz zvlášť věnovaný grafické facilitaci. 

V našem novém kurzu půjdeme od úplného začátku, takže se ho nemusejí bát ani ti, kteří si myslí, že na kreslení obrázků a symbolů nemají talent. Začneme opravdu od jednoduchých tvarů, jako jsou kolečka, čáry a čtverečky. A to zvládne opravdu každý. Pak půjdeme dále tvořením jednoduchých obrázků a pak se pokusíme statické obrázky dát do pohybu. Projdeme si vizuální abecedu a naučíme se zachytit děj, probíhající diskuzi či zachytit vyprávění druhého člověka. Vytvoříte si svoji jedinečnou sadu, podle které budete moci dále pracovat - zdokonalovat se a graficky facilitovat ve vaší praxi. 

Kurz může být užitečný nejen pro pracovníky, kteří jsou v sociální oblasti a vedou schůzky pro lidi s potížemi v porozumění. Obrázky, symboly a barvy totiž napomáhají nám všem. Můžete tuto dovednost využít i v každodenním životě pro zachycení důležitých myšlenek, při tvorbě diáře, poznámek ze školy atd.

První kurz bude v červnu 2019 v Praze. Poté jej budeme opět učit i v Olomouci a na klíč podle vašich přání. Více informací o kurzu najdete zde: Grafická facilitace

Těšíme se s vámi na viděnou na kurzu.