Podpora pro lidi s mentálním postižením v USA a použití AAK

Podpora pro lidi s mentálním postižením v USA a použití AAK
3.9.2010 | Naše kurzy

Dovolujeme si vás pozvat na seminář „Podpora pro lidi s mentálním postižením v USA a použití AAK“, který se bude konat dne 11. října 2010 (10.00 – 15.00 hod.) v prostorách Masarykovy koleje, Thákurova 1, Praha 6 – Dejvice (mapa).

Seminář povede Mgr. Jitka Sinecká, Ph.D., která vystudovala obor Studia o postižení (Disability Studies) na Syracuse University ve státě New York, USA (2009). Na Karlově Univerzitě obdržela magisterský titul v oboru antropologie (2004) a Veřejná a sociální politika (2004). Pochází z neslyšící rodiny, která ji motivovala k práci, studiu a výzkumu se zaměřením na lidi s postižením. Během studia v USA mimo jiné pracovala lidmi s autismem s využitím tzv.  facilitované komunikace (metoda komunikace nahrazující mluvenou řeč). V USA přednášela o kompenzačních a asistenčních pomůckách a technologiích, o problematice neslyšících lidí, a o postižení v moderní společnosti. V současné době Jitka Sinecká vyučuje sociální práci, speciální pedagogiku a studia o postižení na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a externě na Karlově Univerzitě v Praze.

Na akci je nutné se registrovat, formulář naleznete zde.

Program ke stažení

Seminář je zdarma - akce je součástí projektu INSPIRACE financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky v rámci operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.