Rozvíjíme se v plánování zaměřeném na člověka

Rozvíjíme se v plánování zaměřeném na člověka
3.5.2016 | Naše kurzy, Co je u nás nového

V červnu, před letním odpočinkem, jsme pro Vás připravili úplně nový kurz. Můžete ho využít jako akreditovanou formu konzultací k Vaší na člověka zaměřené práci. Kdo z nás se nepotřebuje jednou za čas zastavit a srovnat si to, co za poslední týdny a měsíce dělal? Kurz je určen pro všechny, kteří prošli vzděláváním v plánování zaměřeném na člověka a používají ho v praxi. Přijeďte se s námi zastavit.

 

Dělám dobře svou práci? Dělám něco špatně, proto se mi s některými lidmi nedaří? Co dělám špatně? Proč se mi nedaří? Nejdřív se vše dařilo, pak se něco zvrtlo a je to samý neúspěch. Proč? Je vůbec neúspěchem, když se něco nepovedlo, když vše nejde podle plánu? Znamená to, že dělám něco špatně? A kdo vyhodnotí, rozhodne, co dělám špatně a co dobře? 

Pokud jsme si, ti, kteří pracujeme s lidmi, nikdy nepoložili tyto nebo podobné otázky, jsme buďto roboti nebo zlatokopové, vydělávající na něštěstí a závislosti druhých. Pokud si je pokládáte, pojďte spolu s námi hledat na ně odpovědi. Individuálně. Společně.

z 046

Myšlení a plánování zaměřené na člověka v praxi sociálních služeb provází uživatele služeb na cestě, kde se stávají sami pány svých životů. Proč to samé nevyužít také pro svůj profesní rozvoj? Kdo nám lépe, než my sami, pomůže najít odpovědi na otázky položené na začátku článku? A co nám poslouží lépe, než právě myšlení a plánování zaměřené na člověka, jejich postupy a techniky?

Připravili jsme kurz, který otvírá cestu k sebe-uvědomění: co děláme, jaké má naše konání důsledky, co nám brání dělat věci tak, aby podporovaly u druhého člověka schopnost uvědomit si sebe sama a rozvíjet svůj potenciál. Pomocí nástrojů myšlení zaměřeného na člověka můžeme objevovat krok za krokem cestu ven ze slepé uličky, kdy nám došly všechny nápady i síly. Ukážeme si postupy, které můžeme používat opakovaně, pro sebe i své kolegy. Použijeme je na skutečných příkladech z praxe Vás, účastníků, takže přímo na kurzu se môžete dostat ze slepé uličky.

Více informací o kurzu najdete zde: Rozvíjíme se v plánování zaměřeném na člověka

 

Autorka článku: Rela Chábová, lektorka kurzu