Umíte si v práci hrát?

Umíte si v práci hrát?
1.9.2015 | Naše kurzy, Plánování zaměřené na člověka

Děláte vaši práci s radostí a hravě? Že to není možné, když je vaše práce plná nařízení, metodik a jste zahlceni povinnostimi? Věřte, že i při sociální práci můžete zažít spustu dobrodružství a kreativně se vyřádit do sytosti.

Lidé, kteří nás znají, už vědí, že máme rádi při práci hravost. Naplno toho využíváme při sociální práci s lidmi a stejně tak, když učíme kurzy věnované individuálnímu plánování. Mezi naše nejvíce kreativní kurzy bezesporu patří kurzy MAPA a CESTA.

S čím lidé na kurz MAPA a CESTA přicházejí a co si odnášejí

Lidé na tyto kurzy většinou přijdou s tím, že je tyto velké plánovací metody zaujaly a mají chuť dělat individuální plánování jinak. Také často říkají, že se přišli jen podívat, že oni by takové krásné plakáty asi nikdy neuměli nakreslit. Tyto pocity velmi dobře známe, neboť i my jsme se kdysi tyto metody učili od zkušených kolegů ze zahraničí a přišlo nám, že této mety nemůžeme nikdy dosáhnout :-).

Je pravda, že ne každý má dar kreslit jako Picasso. Na konci kurzu však většinou každý odchází s tím, že to vlastně není až tak těžké a s pár barevnými křídami a fixami se dají dělat hotové divy. Značnou část kurzu věnujeme právě krok za krokem základům grafické facilitace. A začínáme čarou, a tu umíme udělat opravdu všichni :-). Někteří lidé zase objeví, že barvy a kreslení není nic pro ně, ale zaujme je facilitace plánovacího setkání, které se na kurzech prakticky věnujeme.

PC100025

A nemusí zůstat jen u nabytých znalostí a dovedností

Máme vždy velkou radost, když tyto metody účastníci kurzů opravdu s nadšením uchopí a začnou je používat pro lidi z jejich sociální služby. Skvělým příkladem jsou pracovníci z Domova v Pístině, kde je tyto metody loni učily používat naše lektorky Radka a Veronika. Od té doby účastníci těchto kurzů udělali veliký kus práce. Přesvědčil nás o tom vzkaz vedoucího Domova Pístina, Mgr. Aleše Adamce, který nám napsal: "Nástroj CESTA urazil veliký kus cesty od vašeho školení. Začali jsme ho aktivně používat u nás v Domově Pístina a také jsme jej využili na výjezdní poradě – vznikla Cesta zaměstnanců směřující k naplňování transformační vize“. 

Proto pro všechny, kteří chtějí dělat individuální s nadšením a radostí, máme pozvánku na tyto kurzy. Konají se už počátkem října v Olomouci a v Praze pak v prosinci. Stejně jako pro pracovníky v Pístině můžeme také tyto kurzy udělat na míru pro vaše zařízení. Více o kurzech se dozvíte zde:

MAPA - Tvoříme akční plány

CESTA - Plánujeme alternativní zítřky s nadějí

 

Takže po letní pauze doplňujeme zásobu kříd, voskovek, fixů a papírů a těšíme se s vámi na viděnou na kurzech!