Konference Europe in Action 2017

Konference Europe in Action 2017
21.4.2017 | Zaujalo nás

Organizace Inclusion Europe společně s organizací Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z. s. pořádá konferenci Europe in Action (Evropa v akci) 2017. Toto jedinečné evropské setkání proběhne v Praze ve dnech 31.5. - 3.6. 2017. Účastníci konference budou mít možnost vyslechnout si zajímavé informace, podněty, příběhy a inspirace, které se vztahují k tématu důležitému pro každého člověka: „O mých vztazích a přátelství“.

Na konferenci bude také prostor ke sdílení vlastních zkušeností prostřednictvím diskuzí se skupinou lidí, kteří řeší stejnou otázku – jak dát prostor člověku s mentálním postižením pro soukromí a intimní život, který vede ke zdravému rozvoji osobnosti a k uspokojení  jedné ze životních potřeb každého člověka – být milován a také mít někoho „pro sebe“ – partnera, kamaráda, přítele. Na konferenci promluví jako řečník například ředitelka německé národní organizace Lebenshilfe (člen Inclusion Europe) Jeanne Nicklas-Faust, která je lékařkou a zároveň matkou dospělé dcery s mentálním postižením. Juultje Holla má bohaté zkušenosti ze Skotska a z Nizozemí, kde se snaží změnit způsob myšlení o lidech s mentálním postižením. Má velké zkušenosti se začleňováním lidí s mentálním postižením do běžného života. Za české mluvčí můžeme nabídnout např. zkušenosti Petra Eisnera, který dlouhodobě pracuje s lidmi s mentálním postižením, s jejich rodiči, ale také s pracovníky sociálních služeb jako odborník na vztahy a sexualitu. O osobní zkušenosti s překonáváním překážek na cestě k plnohodnotnému životu se s Vámi podělí také Senada Halilčević, sebeobhájkyně z Chorvatska.

Zde najdete: Program konference Europe Action 2017

Registrovat na konferenci se můžete zde.

Kontaktní osoba pro konferenci: Camille Latimier, ředitelka  SPMP ČR, tel.: +420 221 890 415, email: camille.latimier@spmpcr.cz