Poslední možnost navštívit výstavu "Život místo ústavu"

Poslední možnost navštívit výstavu
21.3.2013 | Zaujalo nás, Právo na život v komunitě

Během měsíce března probíhá v Kladně výstava našeho předního fotografa Jindřicha Štreita s názvem "Život místo ústavu". Výstava v Kladně je poslední ze třinácti zastavení této putovní akce. Výstava mapuje osudy lidí s postižením a návštěvníkům dává ojedinělým způsobem nahlédnout do procesu transformace pobytových sociálních služeb.

Výstava "Život místo ústavu" probíhá v rámci projektu Podpora transformace sociálních služeb, který realizuje Národní centrum podpory transformace sociálních služeb společně s MPSV ČR.

Kladenská výstava probíhá v prostorách obchodního centra OAZA. 

Pozvánka na výstavu

Na výstavě se mohou návštěvníci seznámit s příběhy konkrétních lidí, které ilustrují život v ústavu, ale také popisují jejich nové zkušenosti se životem mimo ústav. Na webu projektu Cesta k životu lze kromě informací o výstavě nalézt také krátké filmy, které dokumentují proces transformace sociálních služeb v jednotlivých regionech.

Fotograf Jindřich Štreit se ve své tvorbě sociální fotografii s touto tématikou věnuje již od šedesátých let. Více  o autorovi se můžete dozvědět na jeho webu www.jindrichstreit.cz