Světový den informovanosti o autismu

Světový den informovanosti o autismu
28.3.2014 | Zaujalo nás

Již zítra se bude po celém světě slavit Světový den informovanosti o autismu. Řada organizací v Česku se připojí k celosvětové kampani Light it up blue osvětovou kampaní Česko svítí modře, která začíná 2. dubna a potrvá do konce dubna. Osvětovou kampaň organizuje nově vznikající platforma Naděje pro autismus.

Tato platforma vznikla, aby propojila všechny, komu není život a osud lidí s autismem lhostejný. Na poruchy autistického spektra - autismus je stále nahlíženo jako na nové, svým způsobem vzácné onemocnění několika málo obyvatel této země. Opak je však pravdou. Počty nově diagnostikovaných případů stále vzrůstají, stejně jako iniciativy různých jednotlivců, odborníků, uskupení napříč republikou. Iniciátoři většinou vystupují sami za sebe, čímž se tříští síly potřebné k prosazení koncepčního systémového řešení. Platforma poskytne prostor ke sdílení nabídky služeb a poptávky po nich. Lidem s PAS a jejich rodinám usnadní orientaci v nabídce služeb napříč republikou. Poskytne tak reálnější pohled na situaci u nás, upozorní na „bílá místa“.

Více o vznikající platformě se dočtete v tiskové zprávě Platformy Naděje pro autismus.

Osvětová kampaň Česko svítí modře bude probíhat na mnoha místech v Česku. Zapojit se do ní můžete různými způsoby. Například rozsvítit modrou žárovku ve svých domovech či kancelářích, můžete se do modré barvy obléknout nebo si na oblečení připnout modrou stužku. Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve kterých mají lidé s autismem zpravidla největší potíže. Podívat se můžete na Spot ke kampani.

 

Pozvánky na některé akce:

Olomouc svítí modře

Rozsviťme modrou na Pražském hradě

Co se děje v Brně

Náměšť nad Oslavou

 


Přehled všech akcí v jednotlivých regionech