Přihlásit se na kurz
Datum 17. 6. 2021
Čas 9:00 - 16:15
Cena 1 700 Kč
Místo Praha, nebo ON-LINE

Quip, Karlínské náměstí 12, Praha 8

Akreditováno A2020/1142-SP/PC/PP
Kontakt Štěpánka Bumbálková stepanka.bumbalkova@rytmus.org +420 608 258 928
Zkušenosti účastníků

Kurz určitě naplnil moje očekávání. Dozvěděla jsem se další způsob, jak jednat s druhým, jak mu zkusit porozumět.

Líbíly se mi videoukázky, příběhy z praxe od lektorky a její pohotové reakce na dotazy.

Lektorka velmi poutavě přednáší a kurz i díky filmu a příkladům z praxe  příjemně ubíhá. Doufám, že budu schopná ho používat v praxi.

Líbila se mi přátelská atmosféra, úžasná lektorka  a vyzkoušení rolí v praxi.

Kurz předčil moje očekávání, ani jsem nevnímala čas. Lektorka mluvila věcně, pracovala citlivě. Už si představuji konkrétní situace, takže jsem někde jinde a to je správný!

Poznala jsem, jak se dá dále pracovat s psychicky nemocnými klienty, jak rozvíjet jejich vnímání a dovednosti.

Kurz Preterapie - základní kurz

Záleží Vám na lidech, se kterými se Vám nedaří běžným způsobem navázat kontakt – např. s lidmi s psychózou, Alzheimerovou demencí, těžkým postižením v oblasti intelektu apod.? Preterapie Vám pomůže poskytovat lepší péči i u lidí, o nichž se říká, že "nereagují na terapeutické působení". Preterapie prokázala, že může být užitečným nástrojem psychoterapie, ale i metodou, kterou lze využívat při běžném provozu v ústavech pro lidi s postižením či na psychiatrických odděleních.

Preterapii vyvinul americký psycholog Garry Prouty. Vycházel přitom z práce Carla Rogerse a Eugena Gendlina. Lektorka Rela Chábová je absolventkou dlouhodobého vzdělávacího kurzu vedeného uznávanými zahraničními odborníky včetně autora metody Garry Proutyho v Praze v roce 2008.

O metodě preterapie se můžete dočíst více také v článcích: Navázání a udržení kontaktu s obtížně komunikujícími lidmi a Preterapie – aby se člověk dostal ke svému vnitřnímu Já, aby člověk mohl být součástí reálného světa.

Co se na kurzu naučíte

Naučíte se rozpoznat u kterých lidí je prospěšné použití preterapeutických kontaktních reflexí a seznámíte se s pěti typy kontaktních reflexí. Dozvíte se, jak tyto reflexe používat v praxi a také si je budete moci v praktických cvičeních vyzkoušet, abyste je pak uměli použít u lidí, se kterými pracujete.

Pro koho je kurz

Kurz je určen  pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům, vedoucím pracovníkům sociálních služeb a lidem, kteří poskytují pomoc příjemci příspěvku na péči. 

Obsah kurzu

  • Základy přístupu zaměřeného na člověka
  • Podstata preterapie
  • Charakteristika lidí, pro které je určena preterapie
  • Využití preterapie při zvládání tzv. problémového chování
  • Praktický nácvik preterapeutických kontaktních reflexí 

Rozsah

8 hodin

Začátek kurzu v 9.00 hod., konec v 16.15 hod.

Prezence od 8.45 hod.

Sleva na kurz

U tohoto kurzu můžete využít slevu pro každého druhého účastníka z organizace.

Více informací o systému slev najdete zde.

Co od nás dostanete

Připravíme pro Vás tištěné podklady, kam si můžete dělat i poznámky. Během kurzu budete mít k dispozici dostatek kávy, čaje a vody. Ke kávě také nějakou tu dobrůtku a ovoce na svačinu. K ohřevu vlastního oběda můžete využít mikrovlnnou troubu.

Chci se přihlásit