Barbora Mikulová

 

učím se na zkoušky

 

Jmenuji se Barbora a bydlím v DOZP v Kadani. Před tím jsem byla kojeňáku, v DD a DOZP anebo pár roků u mámy. Ale tam to bylo špatný, nedávali mi někdy jídlo, musela jsem spát ve sklepě, pořád mě mlátil ten chlap. Pak zase DOZP. Tam jsem se naučila prát, žehlit, uklízet, mám tam i svojí Slávinku, pomáhám jí od 3 let co k nám přišla, teď je jí 25 let. V DOZP jsem uklízela ve všední dny pár hodin na Béčku, ale dávali mi za to jen “pajdu” za měsíc.
U lidí co si mě někdy vzali k sobě na návštěvu jsem viděla zařízený byty a jak to v nich chodí. Taky chci mít svůj byt. Mám u města žádost, ale VO nechce aby mi byt přidělili abych bydlela samostatně. Byla jsem se dívat i na jiný byty. Teď bych mohla mít zrekonstruovaný 1+1, ale VO zase nechce. Prý až se rozhodne u soudu. Mám tam totiž být předvolaná, aby zkoumali mou svéprávnost.

Pracuji už skoro 2 roky v prádelně a jsem tam ráda, zvládám to. Práci mi zařídili moji podpůrci z OR. Vydělám si taky dost peněz a šetřím si na vybavení bytu. V ústavu už jenom přespávám a jím. Z ústavu už napsali vloni VO, že mám odejít do CHB. Už prý nejsem jejich “cílová skupina”. Tam já ale nechci, chci svůj byt a práci.