Kurz Úprava textů pro snadné čtení

Snadné čtení využijete všude při práci s lidmi s mentálním postižením. Texty ve snadném čtení jsou užitečné například při tvorbě individuálních plánů, manuálů, informačních textů, ale i různých pravidel spolupráce, obsahu smluv atd. Texty ve snadném čtení usnadní lidem s mentálním postižením pochopit jinak složité a dlouhé texty a vy si tak budete jisti, že vámi předávané informace jsou srozumitelné.  

Co se na kurzu naučíte

Lektor vám představí možné využití textů ve snadném čtení, ukáže konkrétní příklady a představí pravidla a zásady při převádění textů do snadného čtení. S lektorem či jeho pomocníkem společně projdete celým procesem úpravy textu, přičemž každý krok si budete moci sami vyzkoušet a dokonce jakýkoli vámi používaný text, do snadného čtení, na kurzu upravit. Na závěr dostanete zpětnou vazbu k vašemu textu. Na tomto kurzu získáte hlavně chuť upravovat texty do snadného čtení, protože si tím zjednodušíte svou každodenní práci a lidé se zdravotním postižením vám lépe porozumí. 

Pro koho je kurz

Kurz je určen pro menší skupinu účastníků z řad pracovníků v sociálních službách či zaměstnanců veřejné správy, kteří pracují s lidmi se zdravotním postižením a již se setkali s potřebou zjednodušení textu pro své uživatele.

Obsah kurzu

  • Principy snadného čtení.
  • Zásady a pravidla při úpravě textu pro snadné čtení.
  • Projití celého procesu úpravy textu pro snadné čtení.
  • Možnost upravit si na místě vlastní text do snadného čtení a získání zpětné vazby od lektora či jeho pomocníka.

Rozsah

  • 8 hodin