Kurz Jak ustát manipulativní chování

Kurz Jak ustát manipulativní chování

Praha 14. 11. 2019 cena: 1700 Olomouc 31. 10. 2019 cena: 1700 počet účastníků: 15

Místo konání kurzu

Karlínské náměstí 59/12, Praha 8

Oblastní unie neslyšících Olomouc, Jungmannova 25, Olomouc

POPIS KURZU

Kurz Jak ustát manipulativní chování

! Navýšili jsme kapacitu = máme ještě 2 volná místa :-) !

Manipulace se objevuje v sociální praxi stejně často jako kdekoliv jinde. Je velmi křehká hranice mezi motivací, dobrým úmyslem a manipulací. U toho, kdo se nad těmito otázkami nezamýšlí  a tvrdí, že nikdy nemanipuluje, je vysoká pravděpodobnost, že lidmi kolem sebe manipuluje. Lidé využívající sociální služby jsou vůči manipulaci více zranitelní než běžná populace, je tedy třeba si tyto otázky klást. Na kurzu si budete moci uvědomit, jak se projevuje manipulace při vaší práci, a to ze strany vás samotných, kolegů i uživatelů sociálních služeb a budeme společně hledat cesty ke zdravější komunikaci.

Co se na kurzu naučíte

Seznámíte se s tím, co je to manipulace, jak a proč ji lidé používají. Porozumíte neefektivním způsobům komunikace, ve kterých se manipulativní techniky často objevují, a naučíte se, jak vypadá efektivní komunikace. Naučíte se rozeznávat manipulaci u sebe i druhých lidí, ať už to jsou uživatelé vašich sociálních služeb či spolupracovníci. Získáte náhled na svou dosavadní práci a také inspiraci, jak lépe zvládat náročné pracovní situace.

Pro koho je kurz

Kurz je určen zejména sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách, vedoucím pracovníkům i pečujícím osobám.

Obsah kurzu

  • NEEFEKTIVNÍ KOMUNIKACE aneb zde to začíná: Jak vypadá neefektivní komunikace a jak neefektivní komunikaci rozpoznat u sebe a u druhých.
  • MANIPULACE aneb s čím máme tu čest: Co je to manipulace, jak ji rozpoznat. Jaké techniky používá manipulátor a proč. Základní typy manipulátorů, skrytá manipulace.
  • EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE aneb nenechám už sebou cvičit: Rozdíl mezi efektivní a neefektivní komunikací. Jak vyčíst důležité signály z neverbální komunikace. Asertivní chování jako účinný nástroj proti manipulaci. Asertivní práva a jak je uplatňovat v komunikaci.
  • NÁCVIK EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE aneb těžko na cvičišti, lehce na bojišti: Základní asertivní techniky a kdy kterou použít. Jak asertivně říci NE. Jak asertivně reagovat na kritiku a sdělovat oprávněné požadavky. A pro odvážné: Test manipulátorské osobnosti.                       

Rozsah

8 hodin

Začátek kurzu v 9.00 hod., konec v 16.15 hod.

Prezence od 8.45 hod.

Sleva na kurz

U tohoto kurzu můžete využít slevu pro každého druhého účastníka z organizace.

Více informací o systému slev najdete zde.

Co od nás dostanete

Pracovní listy týkající se manipulace, které můžete v praxi dále využít.

Připravíme pro Vás tištěné podklady, kam si můžete dělat poznámky. Během kurzu budete mít k dispozici dostatek kávy, čaje a vody. Ke kávě také nějakou tu dobrůtku a ovoce na svačinu. K ohřevu vlastního obědu můžete využít mikrovlnnou troubu.

Chci se přihlásit

LEKTOŘI

Termín Praha a Olomouc

AKREDITACE A REFERENCE

Akreditováno MPSV ČR pod č. 2016/0287 – PC/SP/VP/PP

Reference účastníků:

Dozvěděla jsem se, jak se pozná manipulace a jak se jí postavit. Uvědomila jsem si, kdy občas i já manipuluji s druhými lidmi.

Uvědomila jsem si manipulaci lidí z blízkého okolí.

Líbilo se mi cvičení s principry asertivního chování a jednání.

Kurz byl pro mě sebereflexí. Vím, na čem mám v této oblasti začít pracovat.

Bezva byly filmové ukázky, kdy jsme mohli vidět, jak různě vypadá manipulace v komunikaci mezi lidmi.

Kurz mi ukázal, kde nemám pevné hranice a proto se mnou ostatní lidé mohou manipulovat.

Atmosféra na kurzu byla vemi uvolněná. Mohli jsme otevřeně sdílet zkušenosti a na druhou stranu jsme nebyli do ničeho nuceni.

Líbila se mi pestrost předání tématu: praktické ukázky, prezentace, tištěné materiály, různé filmové ukázky, verbální projev, praktická cvičení.