Kurz Úvod do preterapie

Kurz Úvod do preterapie

Olomouc 14. 11. 2019 počet účastníků: 15 cena: 1 700 Kč

Místo konání kurzu

Oblastní unie neslyšících, Jungmannova 25, 772 00 Olomouc

POPIS KURZU

Kurz Úvod do preterapie

Záleží Vám na lidech, se kterými se Vám nedaří běžným způsobem navázat kontakt – např. s lidmi s psychózou, Alzheimerovou demencí, těžkým postižením v oblasti intelektu apod.? Preterapie Vám pomůže poskytovat lepší péči i u lidí, o nichž se říká, že "nereagují na terapeutické působení". Preterapie prokázala, že může být užitečným nástrojem psychoterapie, ale i metodou, kterou lze využívat při běžném provozu v ústavech pro lidi s postižením či na psychiatrických odděleních.

Preterapii vyvinul americký psycholog Garry Prouty. Vycházel přitom z práce Carla Rogerse a Eugena Gendlina. Lektorka Rela Chábová je absolventkou dlouhodobého vzdělávacího kurzu vedeného uznávanými zahraničními odborníky včetně autora metody Garry Proutyho v Praze v roce 2008.

O metodě preterapie se můžete dočíst více také v článcích: Navázání a udržení kontaktu s obtížně komunikujícími lidmi a Preterapie – aby se člověk dostal ke svému vnitřnímu Já, aby člověk mohl být součástí reálného světa.

Co se na kurzu naučíte

Naučíte se rozpoznat u kterých lidí je prospěšné použití preterapeutických kontaktních reflexí a seznámíte se s pěti typy kontaktních reflexí. Dozvíte se, jak tyto reflexe používat v praxi a také si je budete moci v praktických cvičeních vyzkoušet, abyste je pak uměli použít u lidí, se kterými pracujete.

Pro koho je kurz

Kurz je určen  pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům, vedoucím pracovníkům sociálních služeb a lidem, kteří poskytují pomoc příjemci příspěvku na péči. 

Obsah kurzu

  • Základy přístupu zaměřeného na člověka
  • Podstata preterapie
  • Charakteristika lidí, pro které je určena preterapie
  • Využití preterapie při zvládání tzv. problémového chování
  • Praktický nácvik preterapeutických kontaktních reflexí 

Rozsah

8 hodin

Začátek kurzu v 9.00 hod., konec v 16.15 hod.

Prezence od 8.45 hod.

Sleva na kurz

U tohoto kurzu můžete využít slevu pro každého druhého účastníka z organizace.

Více informací o systému slev najdete zde.

Co od nás dostanete

Připravíme pro Vás tištěné podklady, kam si můžete dělat i poznámky. Během kurzu budete mít k dispozici dostatek kávy, čaje a vody. Ke kávě také nějakou tu dobrůtku a ovoce na svačinu. K ohřevu vlastního oběda můžete využít mikrovlnnou troubu.

Chci se přihlásit

LEKTOŘI

Termín Olomouc

AKREDITACE A REFERENCE

Akreditováno MPSV ČR pod č. 2016/0288-PC/SP

Reference účastníků:

Kurz určitě naplnil moje očekávání. Dozvěděla jsem se další způsob, jak jednat s druhým, jak mu zkusit porozumět.

Líbíly se mi videoukázky, příběhy z praxe od lektorky a její pohotové reakce na dotazy.

Lektorka velmi poutavě přednáší a kurz i díky filmu a příkladům z praxe  příjemně ubíhá. Doufám, že budu schopná ho používat v praxi.

Líbila se mi přátelská atmosféra, úžasná lektorka  a vyzkoušení rolí v praxi.

Kurz předčil moje očekávání, ani jsem nevnímala čas. Lektorka mluvila věcně, pracovala citlivě. Už si představuji konkrétní situace, takže jsem někde jinde a to je správný!

Poznala jsem, jak se dá dále pracovat s psychicky nemocnými klienty, jak rozvíjet jejich vnímání a dovednosti.