Přihlásit se na kurz
Datum PODZIM_2021
Cena 1 700 Kč
Místo Praha

Karlínské nám. 12, Praha 8

Akreditováno A2020/1141-SP/PC/PP/VP
Zkušenosti účastníků

Reference účastníků:

Kurz naprosto splnil moje očekávání; získala jsem další nástroje plánování zaměřeného na človkěa, které mi pomohou jak v sebereflexi, tak ve vedení služby i v práci pro jednostlivce.

Líbilo se mi praktické zaměření kurzu.

Na lektorce oceňuji vitalitu, energii a to jak umí vysvětlit a předat myšlenku.

Za užitečné považuji možnost vyzkoušet si nástroje přímo na kurzu.

Kurz Rozvíjíme se v plánování zaměřeném na člověka

! Přihlášky registrujeme předběžně již nyní !
Jalmile bude termín stanovem, budeme všechny přihlášené informovat přednostně.

Kurz je výlučně pro ty pracovníky, kteří používají nástroje plánování zaměřeného na člověka aktivně a chtějí sdílet s ostatními, co se povedlo a načerpat inspiraci pro praxi.

Je  prohloubením,  ideálním doplňkem a rozšířením  třídenního kurzu PZČ.

V tomto kurzu budete mít příležitost vyhodnocovat, rozvíjet a sdílet své zkušenosti a dovednosti v plánování zaměřeném na člověka. Získáte náhled na svou dosavadní práci, ukotvení v tom, co děláte dobře, a také inspiraci, jak se pomocí vyhodnocovacích nástrojů plánování zaměřeného na člověka úspěšně postavit problémům.

 

Co se na kurzu naučíte

Seznámíte se s dalšími, nástavbovými nástroji (technikami) plánování zaměřeného na člověka i dalších systémů. Budete umět lépe vyhodnocovat svou práci a hledat možnosti, jak zlepšovat své dovednosti.

Pro koho je kurz

Kurz je určen zejména sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách. Dále také vedoucím pracovníkům a pečujícím osobám.
Požadavkem a také podmínkou možnosti přihlášení je, aby zájemci měli vlastní zkušenosti s plánováním zaměřeným na člověka, ať už v roli koordinártorů tohoto způsobu plánování, členů plánovacích týmů, resp. kruhů podpory, metodiků nebo průvodců (facilitátorů) plánovacích schůzek zaměřených na člověka. Plánování zaměřené na člověka je ucelený koncept, patří mezi metody sociální práce. Více se o něm dozvíte zde.

Obsah kurzu

  • U-teorie: 4 úrovně naslouchání – jak vystoupit ze začarovaného kruhu a oživit své postoje.
  • “Model růstu”– efektivní nástroj, který pomáhá vytvořit si představu a naplánovat používání jakéhokoliv nástroje PZČ v konkrétní situaci
  • “Kruh vlivu” a “Y rámec”– nástroje pro posílení v každodenní práci. Jak se můžeme podívat na situace, když se cítíme na konci svých sil a nápadů.
  • “Na člověka zaměřený osobní audit”– jednoduchý způsob, jak lze pomocí souboru reflektivních otázek udržet na uzdě své emoce a najít sílu řešit krok za krokem komplikované situace.

Rozsah

8 hodin

Začátek kurzu v 9.00 hod., konec v 16.15 hod.

Prezence od 8.45 hod.

Sleva na kurz

U tohoto kurzu můžete využít slevu pro každého druhého účastníka z organizace.

Více informací o systému slev najdete zde.

Co s sebou na kurz

Na kurz s sebou vezměte Profil na 1 stránku nebo MAPu nebo CESTu nebo jinak zaznamenaný plán zaměřený na člověka, případně zaznamenané informace o člověku pomocí nástrojů zaměřených na člověka.

Co od nás dostanete

Pracovní listy s jednotlivými nástavbovými nástroji plánování zaměřeného na člověka.

Připravíme pro Vás tištěné podklady, kam si můžete dělat poznámky. Během kurzu budete mít k dispozici dostatek kávy, čaje a vody. Ke kávě také nějakou tu dobrůtku a ovoce na svačinu. K ohřevu vlastního obědu můžete využít mikrovlnnou troubu.

Chci se přihlásit