Přihlásit se na kurz
Datum 23.11.2022
Čas 8:45 - 16:15
Cena 1 750 Kč
Místo Karlínské náměstí 12, Praha 8
Akreditováno A2022/0406-SP/PC/PP/VP
Kontakt Ivan Pirohanič ivan.pirohanic@rytmus.org +420 737 536 425
Zkušenosti účastníků

Reference účastníků:

Kurz je novinka a na první reference se těšíme :)

Kurz Úprava textů pro snadné čtení

Snadné čtení využijete všude při práci s lidmi s mentálním postižením. Texty ve snadném čtení jsou užitečné například při tvorbě individuálních plánů, manuálů, informačních textů, ale i různých pravidel spolupráce, obsahu smluv atd. Texty ve snadném čtení usnadní lidem s mentálním postižením pochopit jinak složité a dlouhé texty a vy si tak budete jisti, že vámi předávané informace jsou srozumitelné.  

Co se na kurzu naučíte?

Lektor vám představí možné využití textů ve snadném čtení, ukáže konkrétní příklady a představí pravidla a zásady při převádění textů do snadného čtení. S lektorem či jeho pomocníkem společně projdete celým procesem úpravy textu, přičemž každý krok si budete moci sami vyzkoušet a dokonce jakýkoli vámi používaný text, do snadného čtení, na kurzu upravit. Na závěr dostanete zpětnou vazbu k vašemu textu. Na tomto kurzu získáte hlavně chuť upravovat texty do snadného čtení, protože si tím zjednodušíte svou každodenní práci a lidé se zdravotním postižením vám lépe porozumí. 

Pro koho je kurz?

Kurz je určen pro menší skupinu účastníků z řad pracovníků v sociálních službách či zaměstnanců veřejné správy, kteří pracují s lidmi se zdravotním postižením a již se setkali s potřebou zjednodušení textu pro své uživatele.

Obsah kurzu

  • Principy snadného čtení.
  • Zásady a pravidla při úpravě textu pro snadné čtení.
  • Projití celého procesu úpravy textu pro snadné čtení.
  • Možnost upravit si na místě vlastní text do snadného čtení a získání zpětné vazby od lektora či jeho pomocníka.

Slovo lektorky

„Praktické případy jsou kostrou tohoto kurzu. V něm si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak vytvořit text ve snadném čtení a přesvědčíte se, že jeho úprava není složitá. Zjistíte, že i komplikovaná témata je možné napsat jednoduše a srozumitelně. Díky tomu můžete řešit náročné věci přímo s lidmi s mentálním postižením.“

Lenka Frýdková, lektorka kurzu

Rozsah

  • 8 hodin

Prezence od 8.45 hod.

Začátek kurzu v 9.00 hod., konec v 16.15 hod.

Co od nás dostanete

V případě potřeby studijní materiál v elektornické podobě a malé občerstvení (sušenku ke kávě, vodu a čaj).

Chci se přihlásit