Přihlásit se na kurz
Datum 7. 12. 2021
Čas 9:00 - 16:15
Cena 1 700 Kč
Místo PRAHA PREZENČNĚ

Karlínské náměstí 12, Praha 8

Akreditováno A2020/1145-SP/PC/PP/VP
Kontakt Ivan Pirohanič ivan.pirohanic@rytmus.org +420 737 536 425
Zkušenosti účastníků

Lektorka Veronika byla skvělá! Připravila kurz tak, aby v  relativně krátkém čase předala co nejvíce informací a velmi oceňuji zkloubení praxe s teorií!

Vyzkoušela jsem si a dostala tip na potřebné pomůcky a spoustu inspirace.

Překvapením bylo, že opravdu v KAŽDÉM Z NÁS dřímá kreslíř! :-D!

Jděte na to, je to skvělý, odreagujete se a ještě si odnesete užitený nástroj pro lepší  a zábavnější  zaznamenávání čehokoliv.

Kurz Základy grafické facilitace

Grafická facilitace je nástroj, který zachycuje mluvené slovo do grafické podoby, písmem a obrazy. Její význam je v tom, že napomáhá zachytit složité procesy do jednoduché podoby. Grafický záznam je také přehlednější pro osoby, které mají potíže v komunikaci. Dokáže lépe zachytit pocity, emoce, zdůraznit klíčové situace. Její využití je zejména na plánovacích schůzkách v rámci individuálního plánování, na poradách, konferencích, při prezentaci vaší organizace. S grafickým záznamem se pracuje nejen ve chvíli, kdy vzniká, ale také v situacích, kdy je třeba se k danému tématu vrátit a navázat. A o této zdánlivě nedostižné dovednosti - grafické facilitaci bude tento kurz. A to i pro ty, kteří říkají, že tohle by se nikdy nemohli naučit :-).

Co se na kurzu naučíte

Seznámíte se s metodou grafické facilitace. Porozumíte významu a využití grafické facilitace. Seznámíte se se základními pomůckami a technikami grafické facilitace. V praktické části se naučíte používat základní techniky grafické facilitace a rozvinete je v dovednost zachytit složitý průběh diskuze, jednání či schůzky. Naučíte se také, jak metodku grafické facilitace zapojit do vaší současné praxe. Tato dovednost se vám může hodit i při tvorbě osobitých poznámek ze seminářů.

Kurz je velmi praktický, teorie bude jen velmi malé množství. Budeme celý den tvořit a bořit mýtus, že tato dovednost je těžká. Půjdeme totiž společně od velmi jednoduchých tvarů, přes obrázky až po zachycení probíhajícího děje.

Pro koho je kurz

Kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit tuto dovednost či se v ní zdokonalit. Je akreditován pro pracovníky ze sociální oblasti, ale využít jej může kdokoliv, kdo chce dělat kreativněji svoji práci.

Obsah kurzu

  • Význam a využití grafické facilitace
  • Dovednosti grafického facilitátora a pomůcky k jeho práci
  • Spolupráce s ostatními lidmi v průběhu grafické facilitace
  • Základní tvary pro grafickou facilitaci
  • Oblasti grafické facilitace: písmena, odrážky, oddělovače, celky, šipky, ikony, obrázky, lidi, zdůraznění klíčové informace, autorizace
  • Zachycení autentického mluveného příběhu do podoby grafické
  • Osobní vizuální slovník pro konkrétní praxi

Rozsah

8 hodin

Začátek kurzu v 9.00 hod., konec v 16.15 hod.

Prezence od 8.45 hod.

Co od nás dostanete

Obdržíte od nás pracovní sešit, který bude vaší první pomůckou pro grafickou facilitaci. Vytvoříte si tak vlastní vizuální slovník.

V případě potřeby studijní materiál v elektornické podobě a malé občerstvení (sušenku ke kávě, vodu a čaj).

Chci se přihlásit