Náš tým

 

 Fred_1

 Alfred Richter, ředitel organizace

V minulosti jsem pracoval pět let v Quipu jako ekonom. Kromě finančního řízení projektů a organizace jsem se zabýval ekonomickou stránkou poskytování sociálních služeb, zejména pak ekonomickými aspekty deinstitucionalizace.

V mezidobí jsem pracoval jako finanční manažer v Poradně pro integraci, která se zabývá podporou cizinců.

Po transformaci občanského sdružení Quip na zapsaný spolek jsem byl do podzimu 2017, kdy jsem se stal jeho ředitelem, revizorem naší organizace.

 

Mail:           alfred.richter(zavináč)kvalitavpraxi.cz

Telefon:     739 598 343

Milena_2015

Milena Johnová, zástupkyně ředitele, lektorka a sociální pracovnice

Je jednou ze tří zakládajících členek Quipu a vedla jej více než deset let. Můžete se na ni obrátit ve věcech jako jsou různé projekty a spolupráce, dárcovství a sociální práce. Z pracovních témat ji vedle plánování zaměřeného na člověka už léta baví např. deinstitucionalizace, kvalita v sociálních službách, individuální rozpočty, koordinace pomoci a podpory.

 

Mail:           milena.johnova(zavináč)kvalitavpraxi.cz

Telefon:     605 121 350

Relka_2

Rela Chábová, manažerka vzdělávání a lektorka

Spolu s Milenou je služebně nejstarší lektorkou Quipu, kde učila už v roce 2004 ve vzdělávacím programu pro ústavy Středočeského kraje. Pedagogiku vystudovala a učení ji baví. Věnuje se hlavně tématům spojeným s plánováním zaměřeným na člověka. Krom toho v Quipu odpovídá za vzdělávací program jako celek. Vedle výuky ji v práci nejvíc baví metodické vedení a supervize.

 

Mail:           rela.chabova(zavináč)kvalitavpraxi.cz

Telefon:     776 236 659

Dana_1

Dana Kořínková, právnička a lektorka

V Quipu pracuje už od roku 2005 jako právník. Pomáhala nastavit parametry ochrany práv uživatelů sociálních služeb a přispěla k ratifikaci Úmluvy o právech lidí s postižením, kterou považuje za významný nástroj k naplňování práv. Nejvíce se věnuje právu rozhodovat se a právně jednat. Ráda lektoruje kurzy, jejichž základ vytvořila, zastupuje lidi ve strategických soudních řízeních týkajících se svéprávnosti, věnuje se koncepční práci a šíření povědomí.

 

Mail:           dana.korinkova(zavináč)kvalitavpraxi.cz

Telefon:     737 274 494

 Honza

Jan Strnad, právník a lektor

Začal pro Quip pracovat jako student na menší úvazek v roce 2006, po škole se mu začal věnovat naplno. Jako právník se nejvíc věnuje tématům spojeným s právem lidí s postižením na rovnost před zákonem. Těší ho užitečná práce v týmu odborníků z různých oblastí. Zkušenosti ze soudních případů a znalosti z analytické práce rád sdílí při lektorování právně zaměřených kurzů. 

 

Mail:            jan.strnad(zavináč)kvalitavpraxi.cz

Telefon:      603 829 711

 Radka_1

Radka Čebišová, vedoucí sociální služby a lektorka

Radka pracuje v Quipu od roku 2009, kdy začínala na pozici nezávislé koordinátorky podpory v projektu Kvalita života jako cíl. Žije sociálním začleňováním a má ho doslova vryto pod kůží. Proto také je na správném místě v roli vedoucí naší sociální služby. Její specializací je komunikace a grafická facilitace. Tato témata patří k jejím oblíbeným i na kurzech, které lektoruje.

 

Mail:            radka.cebisova(zavináč)kvalitavpraxi.cz

Telefon:      773 231 452 

 Veronika_3

Veronika Škopová, lektorka, redaktorka webu

V Quipu pracuje od roku 2009. Nejprve pracovala jako sociální pracovnice, poté přidala lektorskou činnost. Nejraději učí pro smíšené skupiny účastníků – rodiče, lidi s postižením, pracovníky a studenty, což vnímá jako způsob k hledání společných cest. Velmi ji baví facilitovat plánovací setkání. V Quipu má na starosti také správu webu a redakční činnost.

 

Mail:            veronika.skopova(zavináč)kvalitavpraxi.cz

Telefon:      775 393 080

 Štěpánka

Štěpánka Bumbálková, podpora marketingu, konzultantka vzdělávání

Do Quipu přišla v roce 2014 po dlouholetém působení v roli koordinátora vzdělávání jedné z největších neziskových organizací v ČR. U nás se věnuje hlavně distribuci nabídky vzdělávacích kurzů a dalších aktivit, které připravujeme. Velmi jí záleží na tom, aby ti, co přijdou, byli vždy spokojeni. A také ji lákají ji nové technologie a média, které s radostí používá v každodenní práci.

 

Mail:            %mrzR.a7T9HwSZbc-onjESp7cbAjeN4sI7P%QSt6J2xFR-~lWoCBRh~4Ys

Telefon:      608 258 928

 

foto Jan B.

Jan Brabenec, sociální pracovník

V Quipu pracuje od května 2018 jako sociální pracovník. V oblasti sociálních služeb pro lidi s duševním onemocněním (Ondřejov, Bona) působil okolo 13 let  jako sociální pracovník (vedoucí chráněného bydlení a pracoviště, psychoterapeutické pracoviště). Za důležité považuje ve své práci směřování individuální podpory k samostatnému fungování a rozhodování člověka s postižením v běžném životě se všemi právy svobodného člověka. Rád spolupracuje s odborníky z různých oblastí a s lidmi z blízkého okolí.

 

Mail:            58AhSb580grmVVgJRf~fVvbjcL4uL7gNQMZcc8ys-Zlh~8KsO1p

Telefon:      724 000 997

Dobrovolní spolupracovníci

 

Kristýna

Kristýna Flutková

Kristýna studuje sociální práci. V současnosti je u nás už podruhé na praxi a věnuje se tentokrát personální oblasti.

 

V roli dobrovolnice spolupracovana při přípravě konference Pro změnu 2015 a věnovala se i zajištění agendy organizace.

 

Pravidelně pro nás také překládá texty z angličtiny.  

 

 

DSCF5311

Eva Kožnarová

Eva s námi spolupracuje prakticky od vzniku organizace jako tlumočnice a překladatelka. V posledních letech nám začala pomáhat také dobrovolnou prací a to nejen v oblasti své profese – na konci minulého roku ztvárnila postavu sociální pracovnice v hraném dokumentu Národní projekt podpory pečujících osob: HMOUTNÁ NOUZE.

 

 

 

 

Tomáš Martínek

Tomáš Martínek

Tomáš nám pomáhá nastavit online reklamní program Google AdWords a měřící nástroje, abychom mohli účinnějším způsobem šířit důležité informace o možnostech naplňování lidských práv lidí s postižením.

Dobrovolníci, kteří se podíleli na překládání textů v rámci projektu New Path 

logo New Path

Marcela Zacharová, Bratislava

Petra Barančíková, Piešťany

Hana Svobodová, Slatinice

Stanislava Nevrlá, Grand Canaria

Radka Jančová, Praha